olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Aspiryna lub Rivaroksaban w profilaktyce ŻChZZ po zabiegu stawu biodrowego lub kolanowego

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badania kliniczne i metaanalizy sugerują, że aspiryna może być skuteczna w zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej (proksymalnej zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej) po alloplastyce stawu biodrowego lub całkowitego, ale nie ma porównań z bezpośrednimi doustnymi antykoagulantami w profilaktyce poza wypisem ze szpitala . Metody
Przeprowadziliśmy wieloośrodkowe, podwójnie ślepe, randomizowane, kontrolowane badanie z udziałem pacjentów poddanych całkowitej alloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Wszyscy pacjenci otrzymywali doustnie rywaroksaban podawany raz na dobę (10 mg) do 5 po operacji, a następnie losowo przydzielano go do kontynuacji rywaroksabanu lub zamiany na aspirynę (81 mg na dobę) przez dodatkowe 9 dni po całkowitej alloplastyce stawu kolanowego lub przez 30 dni po całkowitym biodrze alloplastyka. Pacjenci byli obserwowani przez 90 dni w przypadku objawowej żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (pierwotny wynik skuteczności) i powikłań krwotocznych, w tym poważnego lub istotnego klinicznie krwawienia (główny wynik bezpieczeństwa).
Wyniki
W badaniu wzięło udział 3424 pacjentów (łącznie 1804 poddanych całkowitej alloplastyce stawu biodrowego i 1620 poddanych całkowitej alloplastyce stawu kolanowego). Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa wystąpiła u 11 z 1707 pacjentów (0,64%) w grupie przyjmującej aspirynę iu 12 z 1717 pacjentów (0,70%) w grupie rywaroksabanu (różnica, 0,06 punktu procentowego, 95% przedział ufności [CI], -0,55 do 0,66; P <0,001 dla nie niższej wartości i P = 0,84 dla wyższości). Poważne powikłania krwotoczne wystąpiły u 8 pacjentów (0,47%) w grupie przyjmującej aspirynę oraz u 5 (0,29%) w grupie rywaroksabanu (różnica, 0,18 punktu procentowego, 95% CI, -0,65 do 0,29, p = 0,42). Klinicznie istotne krwawienie wystąpiło u 22 pacjentów (1,29%) w grupie przyjmującej aspirynę oraz u 17 (0,99%) w grupie rywaroksabanu (różnica 0,30 punktu procentowego, 95% CI, -1,07 do 0,47, p = 0,43).
Wnioski
Wśród pacjentów, którzy otrzymywali 5 dni leczenia profilaktycznego rywaroksabanem po alloplastyce stawu biodrowego lub całkowitego, profilaktyka przedłużona profilaktyki aspiryną nie różniła się istotnie od rywaroksabanu w zapobieganiu objawowej żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. (Finansowane przez Canadian Institutes of Health Research; ClinicalTrials.gov number, NCT01720108.)
DARMOWE SZYBKIE PODEJŚCIE WIDEO
Zapobieganie ŻChZZ po biodra lub stawu kolanowego
01:46
[hasła pokrewne: jak zrobić mydło glicerynowe, cyklopiroksolamina, kurczak gotowany kalorie ]

Tags: , ,

No Responses to “Aspiryna lub Rivaroksaban w profilaktyce ŻChZZ po zabiegu stawu biodrowego lub kolanowego”

 1. Radosław Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 2. Marika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: pantomograf Gliwice[...]

 3. Marbles Says:

  A co z innymi produktami?

 4. Filip Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: protezy piersi[...]

 5. Lord Pistachio Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

 6. Oliwier Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: neurolog[...]

 7. Guillotine Says:

  w zależności od stadium mediana przeżyć bywa różna

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina jak zrobić mydło glicerynowe kurczak gotowany kalorie