olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Rutynowe analizy danych z poziomu krajowego i departamentu, z tabelami i wykresami przedstawiającymi dzienne i zbiorcze statystyki, w tym wskaźniki śmiertelności przypadków dla każdego departamentu i obszaru metropolitalnego Port-au-Prince, były generowane codziennie. Skumulowane wskaźniki śmiertelności zostały obliczone jako stosunek całkowitej liczby zgonów (instytucji i społeczności) do całkowitej liczby przypadków. Wskaźniki śmiertelności w szpitalu zostały obliczone jako stosunek liczby zgonów z przyczyn instytucjonalnych do nowych hospitalizowanych przypadków. Średnie 14-dniowe wskaźniki śmiertelności zostały obliczone jako stosunek liczby nowych zgonów do liczby nowych przypadków w poprzednim 14-dniowym okresie. Dane NCSS były wykorzystywane do tworzenia cotygodniowych raportów wyszczególniających dane na poziomie gminy, w tym tabele i mapy tygodniowego występowania i skumulowanych wskaźników ataku, obliczane jako stosunek całkowitej liczby przypadków (w tym zgonów społecznościowych) do całkowitej populacji. Mapy te zostały wyprodukowane w ArcGIS 10 (ESRI). Raporty i mapy zostały zamieszczone na stronie internetowej ministerstwa zdrowia (www.mspp.gouv.ht).
Wyniki
Monitoring
Dane zgromadzone przez 10 dni od 20 października 2010 r. Do 29 października 2010 r. Poprzez aktywny kontakt z placówkami służby zdrowia zostały rozpowszechnione podczas codziennych konferencji prasowych prowadzonych przez ministerstwo zdrowia. W dniu 28 października 2010 r. Ujednolicone formularze sprawozdawcze i towarzyszące im definicje przypadków zostały rozesłane do departamentów, oznaczając rozpoczęcie NCSS. 30 października 2010 r. Ministerstwo zdrowia zaczęło rozpowszechniać codzienne standardowe raporty. Do 10 listopada 2010 r. Codzienne raporty ze wszystkich 10 departamentów wysyłano do Dyrekcji Epidemiologii, Laboratorium i Badań Ministerstwa Zdrowia. Do 19 listopada 2010 r., Czyli 29 dni po potwierdzeniu pierwszych przypadków przez kulturę, wszystkie 10 departamentów uznano za dotknięte chorobą cholery. Począwszy od 23 maja 2011 r. Ministerstwo zdrowia rozpowszechniało cotygodniowe raporty prezentujące dane na poziomie gminy dla wszystkich 140 gmin na Haiti.
Testowane laboratoryjnie
Do 20 października 2012 r. Krajowe laboratorium wyizolowało serotyp V. cholerae O1 Ogawa z 1675 z 2703 próbek kału (62,0%). Spośród nich 511 próbek stolca (330 dodatnich dla V. cholerae O1) uzyskano poprzez wzmocniony laboratoryjnie nadzór.17 Próbki pobrane od pacjentów do hodowli kału były niezaliczone, ale przetestowano próbki ze wszystkich 10 działów. Wszystkie badane szczepy były oporne na furazolidon, kwas nalidyksowy, sulfizoksazol, streptomycynę i trimetoprim-sulfametoksazol i były wrażliwe na ampicylinę, kwas amoksycylinę-klawulan i tetracyklinę. Żadne szczepy nie były oporne na cyprofloksacynę, ale wszystkie wykazywały zmniejszoną wrażliwość. Ponadto podgrupę izolatów przetestowanych w krajowym laboratorium również przetestowano w CDC, gdzie wykazano podobny wzór z typowym profilem haitańskim oporności na trimetoprim-sulfametoksazol, furazolidon, kwas nalidyksowy, sulfizoksazol i streptomycynę. Próbki stolca pobrane od dwóch pacjentów w dniach 13 marca i 14 marca 2012 r. Dały wynik V
[więcej w: wyszukiwarka leków w aptekach, forum kulturystyczne, oddział dzienny psychiatryczny ]

Tags: , ,

No Responses to “Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata AD 4”

 1. Cross Thread Says:

  ona zawiera maslan sodu

 2. Urszula Says:

  Article marked with the noticed of: gabloty sklepowe[...]

 3. Aleksander Says:

  Nie ma co się bać

 4. Zero Charisma Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: kurs rzęs[...]

 5. 3D Waffle Says:

  Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

 6. Borys Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: USG tarczycy[...]

 7. Chocolate Thunder Says:

  czy to moze zagrażać życiu nienarodzonego dziecka?

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyczne oddział dzienny psychiatryczny wyszukiwarka leków w aptekach