olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Chociaż raporty zostały rozpowszechnione we właściwym czasie na wczesnym etapie epidemii, ponieważ okresy szczytu spadały, terminowość spadła, wymagając okresowych interwencji w celu ożywienia sprawozdawczości. Po piąte, podobnie jak w przypadku wszystkich systemów nadzoru ustalonych dla epidemii cholery, większość przypadków w NCSS nie została potwierdzona laboratoryjnie, i nieuchronnie niektóre przypadki ostrej wodnistej biegunki wywołanej przez patogeny inne niż V. cholerae zostały błędnie zaklasyfikowane jako cholera. Dane z nadzoru na temat dwóch grup wiekowych sugerują, że ta błędna klasyfikacja była bardziej widoczna podczas przerw w epidemii, kiedy częstość występowania choroby biegunkowej noncholera u dzieci w wieku poniżej 5 lat prawdopodobnie stanowiła większą część zgłoszonych przypadków. Stosując bardziej rygorystyczną definicję WHO dla przypadków ostrej wodnistej biegunki u osób w wieku 5 lat lub starszych, ministerstwo zdrowia zgłosiło do 5 października 2012 r. 525 696 przypadków zakażenia, 295 303 hospitalizacji i 6 856 zgonów z powodu cholerki.
Na koniec, badania laboratoryjne próbki dobroczynnej przypadków cholery nie pozwalają na ilościowe określenie odsetka przypadków spowodowanych przez serotyp V. cholerae Inaba. Ponieważ infekcje serotypem Ogawa zapewniają względnie niewielką odporność na późniejsze infekcje serotypem Inaba, wykrycie pierwszego izolatu serotypu Inaba w połowie marca 2012 r. Stymulowało dodatkowe działania związane z gotowością.18 Jednakże nie ma dowodów na to, aby sugerować przejście z serotypu Ogawa na Inaba wywarł istotny wpływ na ogólną charakterystykę epidemii.
W tym kryzysie ministerstwo zdrowia stworzyło ważny precedens dla krajowego systemu nadzoru obejmującego współpracę instytucji rządowych i pozarządowych działających na szczeblu gminy, departamentu i centralnym. Niezawodne i aktualne dane z nadzoru są podstawą do wdrożenia skutecznych interwencji w zakresie zdrowia publicznego i monitorowania ich skutków, niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie przypadkami klinicznymi, czy zapobieganie. Inwestycje w NCSS poprawiły ogólny nadzór i zdolność epidemiologiczną na Haiti i będą dalej służyć monitorowaniu działań po trzęsieniu ziemi w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności związanej z zapobiegawczą chorobą.50.
[podobne: rehabilitacja domowa warszawa, zespół abstynencyjny leczenie domowe, kwasy aha w kosmetyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Cholera Surveillance podczas epidemii Haiti – pierwsze 2 lata AD 9”

  1. Mindless Bobcat Says:

    błonnik+antyoksydanty

  2. Klaudia Says:

    Article marked with the noticed of: serum do włosów[...]

  3. Julian Says:

    Droga Pani, do inhalatora stosuje się sól fizjologiczną

Powiązane tematy z artykułem: kwasy aha w kosmetyce rehabilitacja domowa warszawa zespół abstynencyjny leczenie domowe