olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na przykład postępująca niewydolność serca lub schyłkowa niewydolność nerek z wieloma hospitalizacjami może zmienić punkt widzenia pacjenta na nagłą śmierć w stosunku do innych możliwych wyników, takich jak śmierć od końcowej fazy dysfunkcji skurczowej. Bardziej konkretny wyraz życzeń pacjenta może pojawić się dzięki wcześniejszej dyrektywie. Chociaż takie dokumenty często nie obejmują specjalnie ICD, to wyrażane przez pacjentów życzenia dotyczące terapii podtrzymujących życie mogą ogólnie informować o bardziej zniuansowanej dyskusji na temat wymiany ICD. Istnieje kilka barier w łączeniu tych klinicznych i osobistych aspektów opieki nad pacjentem z podejmowaniem decyzji. Pacjenci często otrzymują opiekę od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, geriatrów, kardiologów ogólnych, specjalistów w zakresie niewydolności serca i elektrofizjologów serca, aw wielu przypadkach także od innych specjalistów, takich jak pulmonolodzy, nefrologowie i onkolodzy. Takie rozdrobnienie może oznaczać, że żaden lekarz nie ponosi odpowiedzialności za określenie powodów, dla których można uniknąć potencjalnie niepotrzebnej i kosztownej procedury. Prawdopodobnie lekarz prowadzący powinien przeprowadzić tę ocenę. Ale ten lekarz może nie być w najlepszej sytuacji, aby zrozumieć prognozy pacjenta, jego jakość życia i cele opieki zdrowotnej. Lekarz kierujący, który jest bardziej zaangażowany w codzienny kurs pacjenta, może mieć istotne informacje, ale może odroczyć pytania związane z urządzeniem proceduralnemu.
Niewspółosiowe zachęty w naszym systemie opieki zdrowotnej stanowią kolejną przeszkodę dla racjonalnej wymiany ICD. Podczas gdy wstępna kontrola wstępnych wszczepów sprawiła, że dostawcy zwracali baczną uwagę na wskazania, nie ma podobnej oceny zmian generatora. W systemie typu opłata za usługi lekarze mają niewielką motywację do odmowy wymiany ICD lub sugerują zastąpienie ICD stymulatorem dla pacjentów, którzy wciąż mają wskazania do stymulacji. Strach przed odesłaniem może dodatkowo utrudnić próby odejścia od domyślnego planu wymiany ICD.
Trzecie wyzwanie powstaje, gdy lekarze nie wiedzą, w jaki sposób zwiększyć możliwość potencjalnego przerwania potencjalnie ratującej życie terapii. Powstrzymanie się od wymiany ICD można postrzegać w tym samym świetle, co dezaktywację aktualnie funkcjonującego, a lekarze lub pacjenci mogą sprzeciwiać się temu z powodów moralnych lub z niepewności co do legalności, lub mogą nigdy nie poruszyć tematu. Rzeczywiście, niektórzy pacjenci lub lekarze mogą rozważyć brak zastąpienia równoznaczny z samobójstwem lub eutanazją wspomaganą przez lekarza, pomimo oświadczeń konsensusu, które wyraźnie odrzucają ten pogląd.4,5
Wreszcie, brak danych empirycznych dotyczących wyników po zastąpieniu ICD uniemożliwił opracowanie stanowczych zaleceń dla klinicystów. Zgodnie z naszą wiedzą, żadne badania kliniczne nie porównywały wyników w konkretnych populacjach pacjentów, którzy kwalifikują się do wymiany ICD. W przypadku braku takich wskazówek, klinicyści mogą nie mieć pewności co do identyfikacji pacjentów, którzy mogliby nie skorzystać z wymiany, a nawet mogą czuć się podatni na spory w związku z brakiem wymiany ICD, jeśli pacjent następnie umrze z powodu arytmii.
Zastąpienie ICD nie zostało poświęcone wystarczająco dużo uwagi, a niezliczona liczba pacjentów będzie nadal otrzymywać urządzenia, których implantacja może rozsądnie wybrać odroczyć, jeśli system został bardziej racjonalnie zaprojektowany do wspierania procesu decyzyjnego
[hasła pokrewne: aparat słuchowy dofinansowanie, oddział dzienny psychiatryczny, zabiegi ambulatoryjne ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD ad”

  1. Sandbox Says:

    Nie ma co się bać

  2. Konrad Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do kosmetyki[...]

  3. Prometheus Says:

    nadwrażliwe jelita i nietolerancja mleka krowiego

Powiązane tematy z artykułem: aparat słuchowy dofinansowanie oddział dzienny psychiatryczny zabiegi ambulatoryjne