olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pomimo przedstawionych tu wyzwań, możemy natychmiast zacząć poprawiać opiekę nad tymi pacjentami (patrz Zalecenia dotyczące poprawy decyzji dotyczących zastępowania ICD). Proponujemy, aby lekarze, którzy implantują ICD, przejmują inicjatywę w zakresie angażowania i kształcenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, kardiologów ogólnych i innych specjalistów w zakresie stosowności zastępowania ICD u poszczególnych pacjentów. Przynajmniej przypadki powinny zostać wcześnie zidentyfikowane – na długo przed koniecznością wymiany – w których istotne współistniejące warunki (np. Nowe rodzaje raka lub postępująca demencja) rodzą zdroworozsądkowe pytania dotyczące procedur. Bezpośrednia komunikacja między specjalistami jest powszechna i spodziewana, na przykład, gdy rozpoczyna się chemioterapia u pacjentów z poważnymi problemami sercowo-naczyniowymi; to samo powinno być standardem w przypadku wymiany ICD u pacjentów z nagromadzonymi chorobami. Pacjentom i ich rodzinom należy uświadomić, że wymiana urządzenia nie jest obowiązkowa. Ta rozmowa powinna rozpocząć się w momencie początkowego wszczepienia urządzenia i wystąpić ponownie przed potencjalną wymianą. Pacjenci nie powinni angażować się w terapię trwającą całe życie lub uwięziony w błędnych przekonaniach na temat klinicznych, etycznych i prawnych aspektów decyzji o rezygnacji z wymiany urządzenia.
Jednocześnie stowarzyszenia zawodowe i grupy pacjentów muszą naciskać na badania wyników po zastąpieniu ICD, w tym opłacalności, aby informować o opracowywaniu bardziej opartych na dowodach wytycznych. Bliższe badanie wymiany generatora nie musi oznaczać racjonowania. Jeśli domyślną ścieżką jest zastąpienie wszystkich generatorów, zmiana w kierunku bardziej skoncentrowanego na pacjencie podejścia nieuchronnie okaże się oszczędna, nawet jeśli promuje indywidualizację bardzo osobistego procesu, a tym samym poprawia opiekę nad pacjentem. Zarówno z perspektywy pacjenta, jak i społeczeństwa, koszt i niepewność terapii ICD przemawiają za bardziej przemyślanym i zniuansowanym podejściem do wymiany generatora. Nadszedł czas na zmianę naszego podejścia do tej wspólnej, kosztownej i złożonej decyzji klinicznej.
Zalecenia dotyczące poprawy decyzji w otoczeniu wymiany ICD.
1. Kompleksowa ocena medyczna powinna nastąpić przed wymianą ICD, z bezpośrednią komunikacją między lekarzem wszczepiającym a lekarzem pierwszego kontaktu, a także innymi specjalistami zaangażowanymi w opiekę każdego pacjenta.
2. Preferencje pacjenta, przeszłe doświadczenia i wcześniejsze planowanie opieki powinny być wyraźnie uwzględnione w podejmowaniu decyzji.
3. Wcześniejsze planowanie opieki należy ponownie przeanalizować, a pacjenci powinni być poinformowani o możliwości dezaktywacji urządzenia w momencie potencjalnej wymiany ICD.
4. Należy utworzyć wielodyscyplinarną grupę zadaniową w celu ustalenia wytycznych dotyczących klinicznych, etycznych i logistycznych aspektów wymiany ICD.
5. Należy przeprowadzić badania prospektywne u pacjentów z wysokim lub niskim ryzykiem nagłej śmierci, którzy kwalifikują się do wymiany ICD w celu zidentyfikowania populacji, które prawdopodobnie nie skorzystają z terapii.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Beth Israel Deaconess Medical Center i Harvard Medical School – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1
[podobne: ośrodek wczesnej interwencji gdynia, wideodermatoskopia, fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD cd”

 1. Piotr Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wczasy odchudzające[...]

 2. Lady Killer Says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

 3. Glyph Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Odszkodowania za wypadek komunikacyjny[...]

 4. Adam Says:

  Zapisałam mamę i zobaczymy jak będzie

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej ośrodek wczesnej interwencji gdynia wideodermatoskopia