olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Dwuletni wynik z magnetycznie lewitowaną pompą serca w niewydolności serca

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

We wczesnej analizie tej próby stwierdzono, że zastosowanie pompy z przepływem ciągłym z przepływem magnetycznym z przepływem lewitującym poprawiło wyniki kliniczne w porównaniu z mechaniczną, osiową pompą o stałym przepływie, w wieku 6 miesięcy u pacjentów z zaawansowaną niewydolnością serca. Metody
W randomizowanej próbie nieinności i przewagi porównaliśmy pompę odśrodkową z pompą osiową u pacjentów z zaawansowaną niewydolnością serca, niezależnie od zamierzonego celu wsparcia (pomost do transplantacji lub terapii docelowej). Złożony pierwotny punkt końcowy był przeżywany po 2 latach od wystąpienia udaru powodującego niepełnosprawność (z udarem wyłączającym wskazanym przez zmodyfikowany wynik Rankina> 3, wyniki wahały się od 0 do 6, z wyższymi punktami wskazującymi na poważniejszą niepełnosprawność) lub przeżywaniem wolnym od reoperacji w celu zastąpienia lub usuń wadliwe urządzenie. Margines niezależności dla różnicy ryzyka (grupa pomp wirowych minus grupa pomp z przepływem osiowym) wynosił -10 punktów procentowych.
Wyniki
Z 366 pacjentów 190 zostało przydzielonych do grupy pomp z przepływem odśrodkowym, a 176 do pompy z przepływem osiowym. W populacji, która miała zamiar leczyć, pierwotny punkt końcowy wystąpił u 151 pacjentów (79,5%) w grupie pomp z przepływem odśrodkowym, w porównaniu z 106 (60,2%) w grupie pomp z przepływem osiowym (różnica bezwzględna, 19,2% punktów, granica ufności 95% niższa, 9,8 punktu procentowego [P <0,001 dla nie mniejszej], współczynnik ryzyka, 0,46, 95% przedział ufności [CI], 0,31 do 0,69 [P <0,001 dla przewagi]). Ponowna operacja w przypadku nieprawidłowego działania pompy była rzadsza w grupie pomp wirówkowych niż w grupie pomp z przepływem osiowym (3 pacjentów [1,6%] w porównaniu do 30 pacjentów [17,0%], współczynnik ryzyka, 0,08, 95% CI, 0,03 do 0,27 ; P <0,001). Wskaźniki zgonu i upośledzającego udaru były podobne w obu grupach, ale ogólny wskaźnik udaru był niższy w grupie pomp wirówkowych niż w grupie pomp z przepływem osiowym (10,1% w porównaniu z 19,2%, współczynnik ryzyka 0,47; 95% CI, 0,27 do 0,84, P = 0,02).
Wnioski
U pacjentów z zaawansowaną niewydolnością serca w pełni magnetycznie lewitowana pompa odśrodkowa była lepsza od pompy z łożyskiem mechanicznym z uwzględnieniem przeżycia wolnego od udaru powodującego blokadę lub reoperacji w celu wymiany lub usunięcia niesprawnego urządzenia. (Finansowany przez Abbott; numer MOMENTUM 3 ClinicalTrials.gov, NCT02224755.)
[patrz też: forum kulturystyczne, kulturystyka forum, prywatny gabinet psychologiczny ]

Tags: , ,

No Responses to “Dwuletni wynik z magnetycznie lewitowaną pompą serca w niewydolności serca”

 1. Krystian Says:

  [..] Cytowany fragment: korektor[...]

 2. Mr. Peppermint Says:

  Nie da się lekceważyć nietolerancji bo boli brzuch

 3. Little General Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: drogeria kosmetyczna[...]

 4. Malwina Says:

  Trzeba sie badac i tyle

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyczne kulturystyka forum prywatny gabinet psychologiczny