olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Hipoglikemia i ryzyko zgonu u pacjentów z chorobami krytycznymi AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Współczynnik hazardu pozostał istotnie zwiększony po dostosowaniu do wyjściowej charakterystyki (umiarkowana hipoglikemia, 1,60; 95% CI, 1,39 do 1,85; P <0,001; ciężka hipoglikemia 2,64; 95% CI, 2,01 do 3,47; P <0,001) i po zarówno wyjściowa charakterystyka, jak i czynniki postrandomizacji (umiarkowana hipoglikemia, 1,41, 95% CI, 1,21 do 1,62, P <0,001, ciężka hipoglikemia, 2,10, 95% CI, 1,59 do 2,77, P <0,001; P = 0,001 dla heterogeniczności między umiarkowanym i ciężkim hipoglikemia) (ryc. 1). Ryc. 2. Ryc. 2. Współczynnik zagrożenia dla zgonu według przyporządkowania leczenia i statusu w odniesieniu do cukrzycy i statusu pooperacyjnego na poziomie wyjściowym. Związek pomiędzy umiarkowaną lub ciężką hipoglikemią a śmiercią nie różnił się istotnie pomiędzy pacjentami przypisanymi do intensywnej kontroli glikemii a tymi, którym przypisano konwencjonalną kontrolę glikemii (panel A). Relacja była podobna u pacjentów z rozpoznaniem cukrzycy (Panel B), ale była silniejsza u pacjentów po operacji (przyjmowanych na oddział intensywnej terapii bezpośrednio z sali operacyjnej lub sali pooperacyjnej) niż u pacjentów nieoperacyjnych (panel C). Wielkość kwadratów jest proporcjonalna do liczby zgonów.
Związek pomiędzy umiarkowaną lub ciężką hipoglikemią a śmiercią, z korektą dla wyjściowej charakterystyki i czynników postrandomizacji, nie różnił się istotnie pomiędzy pacjentami przypisanymi do intensywnej kontroli glikemii a tymi, którym przypisano konwencjonalną kontrolę glukozy (P = 0,22) (Figura 2A), a ryzyko stosunek pozostawał spójny, gdy dane kontrolne były cenzurowane w dniu zwolnienia z OIOM (umiarkowana hipoglikemia, 1,33, 95% CI, 1,11 do 1,59, P = 0,002, ciężka hipoglikemia, 1,90, 95% CI, 1,36 do 2,65; P <0,001) (ryc. S1 w dodatku uzupełniającym). Związek pomiędzy hipoglikemią a śmiercią był podobny u pacjentów z cukrzycą i bez rozpoznania cukrzycy (P = 0,42) (ryc. 2B), ale był silniejszy u pacjentów po operacji (ci, którzy zostali przyjęci na oddział intensywnej terapii bezpośrednio z sali operacyjnej lub pomieszczenie ratunkowe) niż wśród pacjentów nieoperacyjnych (p = 0,03) (ryc. 2C).
Rycina 3. Rycina 3. Współczynnik ryzyka dla śmierci ze względu na występowanie hipoglikemii w dniu lub więcej niż dzień i otrzymania lub nieobecności insuliny w czasie pierwszego epizodu hipoglikemii. Ryzyko zgonu wzrosło u pacjentów z umiarkowaną hipoglikemią dłużej niż dzień w porównaniu z zaledwie dniem (panel A) oraz wśród pacjentów, którzy nie otrzymywali insuliny po pierwszej hipoglikemii, w porównaniu z pacjentami otrzymującymi insulinę (Panel B). Odstępstwo od pierwszego epizodu hipoglikemii do zgonu było krótsze u pacjentów, którzy nie byli leczeni insuliną po pierwszej hipoglikemii (p = 0,004 i p <0,001 odpowiednio w umiarkowanej i ciężkiej hipoglikemii) [podobne: ile trwają studia lekarskie na włosy, kwasy aha w kosmetyce, ile trwają studia lekarskie ]

Tags: , ,

No Responses to “Hipoglikemia i ryzyko zgonu u pacjentów z chorobami krytycznymi AD 5”

 1. Natan Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: endodoncja[...]

 2. Swerve Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

 3. Candy Butcher Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: fizjoterapia kursy warszawa[...]

 4. Aniela Says:

  To tylko niedobór witaminy K

Powiązane tematy z artykułem: ile trwają studia lekarskie kwasy aha w kosmetyce zalecenia po operacji żylaków