olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Skuteczność antybiotykoterapii zmniejsza się wraz z kolejnymi nawrotami i wydaje się uzasadnione rozpoczęcie leczenia infuzją dawcy-kału po drugim lub trzecim nawrocie. Nie ustalono jeszcze, czy inne obiecujące strategie leczenia, takie jak fidaksomycyna lub infuzja przeciwciał przeciwko toksynom Clostridium, 3,27 są skuteczne przeciwko nawracającym zakażeniom C. difficile. Obliczenia mocy naszych badań oparto na skuteczności wankomycyny w przypadku pierwszego nawrotu zakażenia C. difficile. Ponieważ większość pacjentów miała kilka nawrotów przed włączeniem do badania (zazwyczaj po niepowodzeniu leczenia wankomycyną), skuteczność wankomycyny w naszym badaniu była znacznie mniejsza niż oczekiwano, co prawdopodobnie przyczyniło się do ustalenia różnicy między grupami badanymi. W momencie zakończenia badania 16 pacjentów było leczonych wlewem z kałem dawcy. Wskaźnik skuteczności infuzji dawcy i kału został wydłużony w protokole u kolejnych 18 pacjentów, którzy początkowo zostali przydzieleni do leczenia antybiotykami. W przypadku nawracającej infekcji C. difficile można przepisać przedłużony okres wankomycyny i nie został on włączony do badania z powodów praktycznych. Może to być ograniczenie naszych badań, chociaż 56% pacjentów było bezskutecznie leczonych z długimi i zwężającymi się harmonogramami wankomycyny przed włączeniem.
Kilka pytań pozostaje bez odpowiedzi. Optymalny protokół dla infuzji dawcy-kału jest nieznany. Wstępnie traktowaliśmy pacjentów z wankomycyną i płukaniem jelit, zgodnie z protokołem, który był skuteczny w wcześniej opublikowanych seriach przypadków.15,28 W celu zmniejszenia patogennej treści jelit wprowadzono płukanie jelit, ułatwiając kolonizację zdrowej mikroflory dawcy. To, czy płukanie jelit rzeczywiście przyczynia się do skuteczności wlewu z kałem donosowym, nie jest znane. 29. Jednak możliwość wypróżnienia się jelit C. difficile jest mało prawdopodobna, ponieważ nie zaobserwowano żadnej korzyści w drugiej grupie kontrolnej, u której wankomycyna była płukanie jelit. Ponadto nieznana jest ilość kału i znaczenie różnych potencjalnych dróg infuzji (probówka odbytniczo-jelitowa, lewatywa lub kolonoskopia), ponieważ w literaturze opisano wiele różnych protokołów leczenia.15,18,30 W naszym badaniu infuzja o stosunkowo dużej objętości ilość kału przez rurkę nosowo-dwunastniczą miała akceptowalny profil zdarzeń niepożądanych i była logistycznie wykonalna.
Mechanizmem leżącym u podstaw skuteczności infuzji dawcy-kału jest prawdopodobnie przywrócenie prawidłowej mikroflory jako obrony gospodarza przed C difficile.31 Zmiany w bakteryjnej fili jelitowej Firmicutes i Bacteroidetes były związane z infekcją C. difficile.31,32 Stwierdziliśmy, że mikroflora kałowa u pacjentów z zakażeniem C. difficile ma zmniejszoną różnorodność bakterii, w porównaniu do osób zdrowych, obserwacje.12 Wlew kału dawcy powodował poprawę różnorodności mikrobiologicznej, która utrzymywała się z upływem czasu. Wystąpił również wzrost gatunków Bacteroidetes i klastrów Clostridium IV i XIVa (Firmicutes), podczas gdy gatunek Proteobacteria zmniejszył się.
Podsumowując, u pacjentów z nawracającym zakażeniem C. difficile infuzja kału dawcy, w porównaniu z leczeniem wankomycyną, skutkowała lepszymi wynikami leczenia. W szczególności, z tego niekonwencjonalnego podejścia skorzystali pacjenci z wieloma nawrotami zakażenia C. difficile.
[więcej w: cyklopiroksolamina, forum kulturystyczne, badania z krwi na nerki ]

Tags: , ,

No Responses to “Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile AD 8”

 1. Monika Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odchudzanie szczecin[...]

 2. Patryk Says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

 3. Mad Irishman Says:

  [..] Cytowany fragment: koktalje białkowe[...]

 4. Eryk Says:

  Widzę lekką poprawę

Powiązane tematy z artykułem: badania z krwi na nerki cyklopiroksolamina forum kulturystyczne