olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Nawracające zakażenie Clostridium difficile jest trudne do leczenia, a wskaźniki niepowodzenia leczenia antybiotykami są wysokie. Zbadaliśmy wpływ infuzji dwunastniczej kału dawcy u pacjentów z nawracającym zakażeniem C. difficile. Metody
Pacjentom przydzielono losowo jedną z trzech terapii: początkowy reżim wankomycyny (500 mg doustnie cztery razy dziennie przez 4 dni), następnie płukanie jelit i następnie infuzja roztworu kału dawcy przez rurkę nosowo-dwunastniczą; standardowy schemat wankomycyny (500 mg doustnie cztery razy dziennie przez 14 dni); lub standardowy reżim wankomycyny z płukaniem jelita. Pierwszorzędowym punktem końcowym było ustąpienie biegunki związanej z zakażeniem C. difficile bez nawrotu po 10 tygodniach.
Wyniki
Badanie zostało zatrzymane po tymczasowej analizie. Z 16 pacjentów w grupie przyjmującej infuzję 13 (81%) miało ustąpienie biegunki związanej z C. difficile po pierwszej infuzji. 3 pozostałych pacjentów otrzymało drugi wlew z kałem innego dawcy, z rozdzielczością u 2 pacjentów. Rozdzielczość zakażenia C. difficile wystąpiła u 4 z 13 pacjentów (31%) otrzymujących samą wankomycynę iu 3 z 13 pacjentów (23%) otrzymujących wankomycynę z płukaniem jelita (p <0,001 dla obu porównań z grupą infuzyjną). Nie obserwowano znaczących różnic w zdarzeniach niepożądanych wśród trzech grup badanych, z wyjątkiem łagodnej biegunki i skurczu brzucha w grupie infuzyjnej w dniu infuzji. Po wlewie od dawców kału pacjenci wykazywali zwiększoną różnorodność bakterii w odchodach, podobną do tej u zdrowych dawców, ze wzrostem gatunków Bacteroidetes i klastrów Clostridium IV i XIVa oraz zmniejszeniem liczby gatunków Proteobacteria.
Wnioski
Infuzja kałem dawcy była znacznie bardziej skuteczna w leczeniu nawracającej infekcji C. difficile niż wankomycyny. (Finansowane przez Holenderską Organizację ds. Badań i Rozwoju w dziedzinie Zdrowia oraz Holenderską Organizację Badań Naukowych, Niderlandzki Rejestr Próbny, NTR1177).
Wprowadzenie
Leczenie antybiotykowe początkowej infekcji Clostridium difficile zazwyczaj nie wywołuje trwałej odpowiedzi u około 15 do 26% pacjentów. 1-3 Skuteczne leczenie przeciwko nawracającym zakażeniom C. difficile nie jest dostępne. Na ogół powtarzane i przedłużone kursy wankomycyny są zalecane4. Szacowana skuteczność antybiotykoterapii w przypadku pierwszego nawrotu wynosi 60%, a odsetek ten nadal spada u pacjentów z nawrotami wielokrotnymi.2.5-7 Mechanizmy proponowane do nawrotu obejmują: utrzymywanie się zarodników C. difficile, zmniejszona odpowiedź przeciwciał na toksyny Clostridium i uporczywe zaburzenie ze zmniejszoną różnorodnością mikrobioty jelitowej.8-12
Infuzję kału od zdrowych dawców opisano jako skuteczne leczenie nawracających C
[więcej w: kwasy aha w kosmetyce, kulturystyka forum, jak zrobić mydło glicerynowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile”

 1. Bugger Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Olimp Carbonox[...]

 2. Mule Skinner Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 3. Nikola Says:

  [..] Cytowany fragment: psycholog w lublinie[...]

 4. The Flying Mouse Says:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić mydło glicerynowe kulturystyka forum kwasy aha w kosmetyce