olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Pacjenci i lekarze – Ewolucja związku cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zarówno lekarze, jak i pacjenci mają psychologiczną skłonność do minimalizowania tych napięć; nie chce także dostrzegać istotnych konfliktów etycznych, które mogą istnieć między opieką kliniczną a badaniami. Zjawisko to, znane jako nieporozumienie terapeutyczne, zostało przedstawione przez Paula Appelbauma i innych jako wszechobecne wśród badaczy i badaczy, przejawiające się jako fałszywe, a często niejawne przekonanie, że głównym celem badań jest przyniesienie korzyści pacjentowi. często korzystają z ich zaangażowania w badania, prawie wszystkie badania kliniczne obejmują procedury, które niosą ryzyko dla podmiotów, które nie są kompensowane odpowiednimi korzyściami. Z definicji protokoły badawcze opracowano w celu odpowiedzi na pytania naukowe, a nie w celu optymalizacji opieki medycznej nad pacjentem. Koncepcja równowagi klinicznej została opracowana z myślą o złagodzeniu etycznego napięcia między opieką kliniczną a badaniami. Równowaga kliniczna istnieje, gdy w środowisku medycznym istnieje niepewność co do tego, który z dwóch sposobów leczenia jest lepszy w danej sytuacji. Gdy ten warunek zostanie spełniony, badacz, który zapisuje swoich pacjentów w randomizowanym badaniu, może uczciwie powiedzieć pacjentowi: Chociaż osobiście preferuję leczenie X, gdybyś był widziany przez innego, równie kompetentnego lekarza, mógłbyś otrzymać leczenie Y. W związku z tym Twoja opieka medyczna nie zostanie naruszona, jeśli zgodzisz się na udział w tej próbie i twoje leczenie będzie uzależnione od przypadku. W warunkach klinicznej równowagi wydaje się, że nie ma konfliktu między etyką opieki klinicznej a nauką.
Jednak w ciągu ostatnich kilku lat kliniczne równoważenie i inne próby zharmonizowania etyki opieki klinicznej i badań stały się mniej trwałe, szczególnie w kontekście badań kontrolowanych placebo. Rozważmy na przykład kontrolowane placebo badania nowych leków przeciwdepresyjnych. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre leki przeciwdepresyjne są skuteczne, nie można uzasadniać klinicznych kryteriów, aby uzasadnić takie próby, ponieważ lekarz nigdy nie mógłby obronić przepisywania placebo pacjentowi poza badaniem.
Problemy te wykraczają jednak poza próby kontrolowane za pomocą placebo. Na przykład, onkolodzy byli ostatnio zaangażowani w udręczoną debatę na temat etyki randomizowanego, kontrolowanego badania nowego leku na przerzutowego czerniaka w obliczu imponujących wstępnych dowodów potwierdzających skuteczność nowego leku, w połączeniu ze znaną fatalną prognozą. związane ze standardową terapią podawaną pacjentom w grupie kontrolnej.3 Próby takie jak ta powodują, że pojęcie równowagi klinicznej wykracza poza punkt przełamania: większość onkologów zgodziłaby się, że te badania muszą być wykonane, ale niewielu powie, że badacze lekarze uważają, że zabiegi są w równowadze.
Biorąc pod uwagę naukowe i etyczne uzasadnienie tych prób oraz brak paradygmatu równowagi klinicznej, aby je uzasadnić, w ciągu ostatnich kilku lat opracowano nowy sposób patrzenia na etykę badań klinicznych – taki, który dotyczy zasad etycznych opieka i badania są zasadniczo różne i często często napięte4. Jeśli lekarze informują pacjenci, że celem badań klinicznych nie jest przede wszystkim optymalizacja ich opieki klinicznej, ale poszerzenie wiedzy z korzyścią dla przyszłych pacjentów, zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą być kierowani na bardziej przejrzysty obraz badań, który nie jest zniekształcony błędem koncepcji terapeutycznej.
Oddzielenie etyki badań od opieki klinicznej ma inne zalety
[więcej w: wideodermatoskopia, prywatny gabinet psychologiczny, kulturystyka forum ]

Tags: , ,

No Responses to “Pacjenci i lekarze – Ewolucja związku cd”

 1. Marika Says:

  marchewka kalorie nie ma za dużo,

 2. Andrzej Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kosmetyka pielęgnacyjna[...]

 3. Andrzej Says:

  Polecono mi fototerapię

 4. Liquid Science Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: czekolada[...]

 5. 57 Pixels Says:

  Badaja badaja i nic

Powiązane tematy z artykułem: kulturystyka forum prywatny gabinet psychologiczny wideodermatoskopia