olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Pacjenci i lekarze – Ewolucja związku czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki takiemu podejściu pacjenci stają się bardziej aktywnymi uczestnikami w przedsiębiorstwie badawczym. Oczekują, że zostaną poinformowani o wynikach badań i zaangażowani w ustalanie priorytetów badawczych. Równolegle do ewolucji relacji między lekarzami i pacjentami w opiece klinicznej ta nowa wizja etyki badań klinicznych przenosi przedmioty badawcze spod paternalistycznego parasola badaczy klinicznych i upoważnia ich do odgrywania bardziej wyrównanej i aktywnej roli w procesie. zaawansowanej wiedzy medycznej. Populacje i systemy opieki zdrowotnej
Jedną z najbardziej szanowanych zasad etyki lekarskiej jest to, że lekarze powinni być wyłącznie oddani interesom swoich pacjentów. Jak to ujął Norman Levinsky: Lekarze są zobowiązani do zrobienia wszystkiego, co według nich może przynieść korzyść każdemu pacjentowi bez względu na koszty i inne względy społeczne. Opiekując się indywidualnym pacjentem, lekarz musi działać wyłącznie jako zwolennik tego pacjenta, wbrew pozornym interesom społeczeństwa jako całości. 5 W rzeczywistości nigdy nie było to więcej niż wzniosły ideał, ponieważ lekarze zawsze konkurencyjne naciski, które uniemożliwiają im dostarczenie pacjentowi wszystkiego, co może przynieść korzyści medyczne, poczynając od tego, że żaden lekarz nie może spędzić nieograniczonej ilości czasu z jednym pacjentem.
Ale ten sam pomysł staje się coraz bardziej uważny, ponieważ zarówno lekarze, jak i społeczeństwo zdają sobie sprawę, że korzyści opieki skoncentrowanej wyłącznie na pacjencie powinny być równoważone z wartością oferowania całej populacji pacjentów sprawiedliwego dostępu do niezbędnej opieki zdrowotnej.
Problem pojawił się po raz pierwszy w polityce USA w 1962 roku, kiedy dializa stała się dostępna tylko dla ograniczonej liczby pacjentów, a społeczeństwo było przerażone, gdy dowiedział się, że mała komisja anonimowych obywateli ma za zadanie zdecydować, kto powinien żyć, a kto powinien umrzeć. Zamiast zmierzyć się z tym trudnym problemem, Kongres ostatecznie uchwalił ustawodawstwo nakazujące, aby terapia zastępująca nerki była w pełni finansowana przez rząd, decyzję, która trwa do dziś. Oczywiście, przyjęcie tego podejścia do rozwiązania każdej decyzji racjonowania doprowadziłoby do katastrofy finansowej.
Niedawno doszło do dylematu między pacjentem a społeczeństwem w związku z nowymi zaleceniami dotyczącymi mammografii. Chociaż analiza pokazuje, że obecne praktyki przesiewowe są wyjątkowo nieopłacalne, nie ma wątpliwości, że uratowały one życie wielu kobiet. Jednak biorąc pod uwagę pozorną niemożność przeprowadzenia publicznej debaty na temat tego, kiedy może być dopuszczalne rezygnacja z korzystnej opieki, która jest bardzo kosztowna na rzecz zapewnienia innych korzyści, które są o wiele lepszej wartości, ci, którzy poparli nowe zalecenia, zostali zmuszeni do ich uzasadnienia. wyłącznie w kategoriach tego, co byłoby najlepsze dla danej kobiety, niezależnie od kosztów. Nic dziwnego, że przystępując do tabu, w którym otwarta dyskusja na temat opłacalności nie jest możliwa, zwolennicy nowych zaleceń stracili debatę.
Stany Zjednoczone już wydają więcej na opiekę zdrowotną niż jakikolwiek inny kraj na świecie, ale nie osiągają korzyści zdrowotnych, które są osiągane w wielu krajach o znacznie bardziej ograniczonych zasobach
[więcej w: kurczak gotowany kalorie, forum kulturystyczne, rehabilitacja domowa warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Pacjenci i lekarze – Ewolucja związku czesc 4”

 1. Kill Switch Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

 2. Anna Says:

  Article marked with the noticed of: proviron[...]

 3. Dorian Says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

 4. Norbert Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: pierwsza pomoc[...]

 5. Marcel Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

 6. Inga Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta kopenhaska[...]

 7. Paulina Says:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyczne kurczak gotowany kalorie rehabilitacja domowa warszawa