olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Wspólne podejmowanie decyzji – szczyt opieki nad pacjentami ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ważnymi przykładami są decyzje dotyczące leczenia raka piersi we wczesnym stadium lub raka gruczołu krokowego, leków obniżających stężenie lipidów w pierwotnej prewencji choroby niedokrwiennej serca oraz testów przesiewowych w kierunku genetycznym i nowotworowym. W takich przypadkach zaangażowanie pacjenta w proces decyzyjny stanowi istotną wartość. W wpływowym artykule na temat wytycznych praktyki klinicznej David Eddy argumentował, że interwencję należy uznać za standard tylko wtedy, gdy istnieje wirtualna jednomyślność wśród pacjentów dotycząca ogólnego pożądania. . . wyników. 3 W zdecydowanej większości decyzji, w których nie ma interwencji, która spełnia ten wysoki poprzeczkę, pacjenci muszą być zaangażowani w określanie strategii zarządzania zgodnej z ich preferencjami i wartościami.
Proces, w którym można uzyskać optymalną decyzję dla pacjenta na fatalnym zdrowym rozdrożu nazywa się wspólnym podejmowaniem decyzji i obejmuje co najmniej klinicystę i pacjenta, chociaż inni członkowie zespołu opieki zdrowotnej lub przyjaciele i członkowie rodziny mogą być zaproszeni do udziału. Podczas wspólnego podejmowania decyzji obie strony wymieniają się informacjami: klinicysta oferuje opcje i opisuje ich ryzyko i korzyści, a pacjent wyraża swoje preferencje i wartości. Każdy uczestnik jest więc uzbrojony w lepsze zrozumienie odpowiednich czynników i współodpowiedzialności za decyzję o postępowaniu
Gdy istnieje więcej niż jedna realna opcja leczenia lub badań przesiewowych, klinicyści mogą ułatwić wspólne podejmowanie decyzji poprzez zachęcanie pacjentów do informowania klinicystów o tym, na czym im zależy, a także poprzez zapewnianie pomocy w podejmowaniu decyzji, które zwiększają świadomość pacjenta i zrozumienie opcji leczenia i możliwych wyników. Pomoce decyzyjne, które można dostarczać online, w formie papierowej lub wideo, mogą skutecznie pomagać pacjentom w przyjmowaniu odpowiednich dowodów klinicznych i pomagać im w rozwijaniu i przekazywaniu świadomych preferencji, w szczególności w odniesieniu do możliwych skutków, których jeszcze nie doświadczyli.
Podobnie jak w przypadku randomizowanych prób testów i terapii, przeprowadzono randomizowane próby wspólnego podejmowania decyzji wspierane przez pomoce decyzyjne pacjenta. Według najnowszego przeglądu Cochrane dotyczącego 86 badań opublikowanego do 2009 r., Zastosowanie pomocy decyzyjnych dla pacjentów w odniesieniu do szeregu decyzji uwzględniających preferencje doprowadziło do zwiększenia wiedzy, dokładniejszego postrzegania ryzyka, większej liczby decyzji zgodnych z wartościami pacjentów, obniżenia poziom wewnętrznych konfliktów decyzyjnych dla pacjentów i mniej pacjentów pozostających biernymi lub niezdecydowanymi. 5 Stosowanie wspomagania decyzyjnego jest również związane z wyborem przez pacjentów próbek antygenu specyficznych dla prostaty do badań przesiewowych w kierunku raka prostaty i rzadziej planowych operacji elektywnych, co sugeruje, że wspólne podejmowanie decyzji mogłoby być narzędziem, które pomoże rozwiązać problemy związane z nadmierną diagnozą i nadmiernym traktowaniem.5
Dzięki wspólnemu podejmowaniu decyzji klinicyści mogą pomóc pacjentom zrozumieć znaczenie ich wartości i preferencji w podejmowaniu decyzji, które są dla nich najlepsze. Doświadczenie pokazuje, że gdy pacjenci wiedzą, że mają opcje najlepszego leczenia, badania przesiewowego lub procedury diagnostycznej, większość z nich będzie chciała uczestniczyć ze swoimi klinicystami w dokonywaniu wyboru.
[podobne: cyklopiroksolamina, zabiegi ambulatoryjne, elvita jaworzno rejestracja ]

Tags: , ,

No Responses to “Wspólne podejmowanie decyzji – szczyt opieki nad pacjentami ad”

 1. Natural Mess Says:

  [..] Cytowany fragment: medycyna estetyczna lublin[...]

 2. Mateusz Says:

  Czy zdjęcia płodu na USG 4D są faktycznie tak dokładne

 3. Prometheus Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do badania psychotechniczne[...]

 4. Anastazja Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 5. Adrian Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do strzykawki[...]

 6. Hightower Says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina elvita jaworzno rejestracja zabiegi ambulatoryjne