olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Wspólne podejmowanie decyzji – szczyt opieki nad pacjentami cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zainteresowanie to podzielają pacjenci z całego świata, o czym świadczy niedawne wydanie oświadczenia Salzburga popierającego wspólne podejmowanie decyzji, autorstwa przedstawicieli z 18 krajów. Chociaż mówienie o opiece skoncentrowanej na pacjencie jest powszechne we współczesnej opiece zdrowotnej, jednym z największych wyzwań związanych z przekształceniem retoryki w rzeczywistość jest rutynowe angażowanie pacjentów w podejmowanie decyzji. Aby skutecznie rozwiązać ten kluczowy element jakości i bezpieczeństwa, musimy przełamać krytyczne bariery między klinicystami i pacjentami. Pacjenci powinni być wykształceni w zakresie podstawowej roli, jaką odgrywają w podejmowaniu decyzji, i powinni mieć dostęp do skutecznych narzędzi pomagających im zrozumieć ich opcje i konsekwencje ich decyzji. Powinni także otrzymać emocjonalne wsparcie, którego potrzebują, aby wyrazić swoje wartości i preferencje oraz móc zadawać pytania bez krytyki ze strony swoich klinicystów.
Klinicyści z kolei muszą zrezygnować z roli pojedynczego, paternalistycznego autorytetu i pociągu, aby stać się bardziej skutecznymi coachami lub partnerami – uczeniem się, innymi słowy, jak pytać, Co jest dla ciebie ważne. Oraz Co to jest. Co więcej, nowe, oparte na pacjencie technologie informacyjne na temat zdrowia, które dostarczają informacji w bardziej aktualny sposób, mogą pomóc klinicystom zidentyfikować pacjentów, którzy spotykają się z poważnymi decyzjami w zakresie opieki zdrowotnej i skuteczniej wykorzystywać swoje preferencje.
Jeśli możemy zobaczyć doświadczenie opieki zdrowotnej poprzez oczy pacjenta, będziemy bardziej reagować na potrzeby pacjentów, a tym samym lepszych klinicystów. Uznanie wspólnego podejmowania decyzji za szczyt opieki skoncentrowanej na pacjencie jest spóźnione. Udało nam się zbudować prawdziwie skoncentrowany na pacjentach system opieki zdrowotnej, gdy poinformowana kobieta może zdecydować, czy wykonać mammografię, a poinformowany mężczyzna może rozważyć, czy przeprowadzić badanie przesiewowe pod kątem swoistego antygenu, bez oznaczania przez lekarzy decyzji . źle na podstawie różnych wartości i preferencji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Fundacji Poinformowanej Medycznej Podejmowania Decyzji i Centrum Doradztwa Primary Care w John D. Stoeckle, Massachusetts General Hospital, Boston.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Gerteis M, Edgman-Levitan S, Daley J, Delbanco T. W oczach pacjenta. San Francisco: Jossey-Bass, 1993.

2. Krajowa Rada ds. Badań. Przekraczanie przepaści jakości: nowy system ochrony zdrowia w XXI wieku. Washington, DC: National Academies Press, 2001.

3. Eddy DM. Projektowanie polityki praktyki: standardy, wytyczne i opcje. JAMA 1990; 263: 3077-3084
Crossref Web of Science Medline
4. Charles C, Gafni A, Whelan T. Wspólne podejmowanie decyzji podczas medycznego spotkania: co to znaczy. (lub co najmniej dwa do tanga). Soc Sci Med 1997; 44: 681-692
Crossref Web of Science Medline
5. Stacey D, Bennett CL, Barry MJ, i in. Pomoce decyzyjne dla osób stojących w obliczu leczenia lub decyzji dotyczących badań przesiewowych Cochrane Database Syst Rev 2011; 10: CD001431-CD001431
Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (719)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (21)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z Michaelem Barrym na temat opieki skoncentrowanej na pacjencie i wspólnego podejmowania decyzji. (22:22) Pobierz
[hasła pokrewne: jak zrobić mydło glicerynowe, wideodermatoskopia, kurczak gotowany kalorie ]

Tags: , ,

No Responses to “Wspólne podejmowanie decyzji – szczyt opieki nad pacjentami cd”

 1. Thrasher Says:

  Article marked with the noticed of: gablota muzealna[...]

 2. Samuel Says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

 3. Gabriela Says:

  Article marked with the noticed of: terapia alkoholowa[...]

 4. Aleksander Says:

  Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

 5. Bowie Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: skuteczne odchudzanie blog[...]

 6. Katarzyna Says:

  Ile razy juz to czytalem

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić mydło glicerynowe kurczak gotowany kalorie wideodermatoskopia