olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Wstrzykiwanie komórek hodowlanych za pomocą inhibitora ROCK w kałuce pęcherzowej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zaburzenia komórek śródbłonka rogówki (CEC), takie jak dystrofia śródbłonka Fuchsa, indukują nieprawidłowe nawodnienie rogówki i powodują zmętnienie rogówki oraz utratę wzroku znaną jako pęcherzowa keratopatia. Zbadaliśmy, czy wstrzyknięcie hodowanych ludzkich CECs uzupełnionych inhibitorem kinazy białkowej (ROCK) związanym z rho do przedniej komory może zwiększyć gęstość CEC. Metody
Przeprowadziliśmy niekontrolowane, jednogrupowe badanie z udziałem 11 osób, które otrzymały diagnozę pęcherzowej keratopatii i nie miały wykrywalnych CEC. Ludzkie CEC hodowano z rogówki dawcy; łącznie x 106 pasażowanych komórek uzupełniono inhibitorem ROCK (końcowa objętość, 300 ul) i wstrzyknięto do przedniej komory oka, która została wybrana do leczenia. Po zabiegu pacjenci zostali umieszczeni w pozycji na brzuchu przez 3 godziny. Głównym rezultatem było przywrócenie przejrzystości rogówki, z gęstością CEC wynoszącą ponad 500 komórek na milimetr kwadratowy w centralnej rogówce w 24 tygodniu po wstrzyknięciu komórki. Drugorzędowymi wynikami były grubość rogówki mniejsza niż 630 .m i poprawa w najlepszej skorygowanej ostrości wzroku równoważna dwóm liniom lub więcej na wykresie oka Landolt C w 24 tygodnie po wstrzyknięciu komórki.
Wyniki
W 24 tygodnie po wstrzyknięciu komórki zarejestrowano gęstość CEC ponad 500 komórek na milimetr kwadratowy (zakres od 947 do 2833) w 11 z 11 leczonych oczu (100%, 95% przedział ufności [CI], 72 do 100) , z których 10 miało gęstość CEC przekraczającą 1000 komórek na milimetr kwadratowy. Grubość rogówki mniejsza niż 630 .m (zakres od 489 do 640) została osiągnięta w 10 z 11 leczonych oczu (91%, 95% CI, 59 do 100) i poprawie najlepiej skorygowanej ostrości wzroku w dwóch liniach lub więcej zarejestrowano w 9 z 11 leczonych oczu (82%, 95% CI, 48 do 98).
Wnioski
Po wstrzyknięciu ludzkich CEC uzupełnionych inhibitorem ROCK nastąpił wzrost gęstości CEC po 24 tygodniach u 11 osób z pęcherzową keratopatią. (Finansowane przez Japońską Agencję ds. Badań Medycznych i Rozwoju oraz inne; numer UMIN, UMIN000012534.)
[hasła pokrewne: forum kulturystyczne, zabiegi ambulatoryjne, cyklopiroksolamina ]

Tags: , ,

No Responses to “Wstrzykiwanie komórek hodowlanych za pomocą inhibitora ROCK w kałuce pęcherzowej”

 1. Kamil Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do tabletki do ssania na gardło[...]

 2. Bartosz Says:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

 3. Weronika Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: żywienie[...]

 4. Papa Smurf Says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

 5. The Happy Jock Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do żeń szeń[...]

 6. Dropkick Says:

  Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

Powiązane tematy z artykułem: cyklopiroksolamina forum kulturystyczne zabiegi ambulatoryjne