olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badania kliniczne implantowanych kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) nadal kierują rozszerzającymi wskazaniami dla tych urządzeń.1 Corocznie w Stanach Zjednoczonych wszczepianych jest ponad 100 000 ICD. Spośród tych procedur co najmniej 25% wymaga wymiany generatora w wyniku wyczerpania się żywotności akumulatora2. Ze względu na wysokie koszty i obawy związane z wyborem pacjentów, dokładność wstępnego umieszczenia urządzenia została dokładnie zbadana. Jednak niewiele uwagi poświęcono temu, co dzieje się w latach po implantacji, kiedy baterie ICD wystarczająco się rozładowują, aby wymagać wymiany, przewody urządzeń stają się uszkodzone lub systemy zostają zainfekowane. Czy wszyscy ci pacjenci powinni otrzymać zastępcze ICD. Chociaż ICD są ratujące życie niektórych pacjentów, ocena klinicznych i etycznych aspektów wymiany ICD jest już spóźniona. Jako klinicyści często spotykamy przypadki takie jak przypadek 80-letniego pacjenta z łagodną, lecz postępującą demencją, który ma ICD z pierwotną prewencją z wyczerpanym generatorem, który nigdy nie wystrzelił odpowiednio. Tacy pacjenci są często kierowani do wymiany ICD z niewielkim dowodem dobrze poinformowanej dyskusji o zagrożeniach, oczekiwanych korzyściach i ogólnych celach opieki. Uważamy, że pacjenci i klinicyści muszą wyjść poza pogląd na terapię ICD jako leczenie przez całe życie, zobowiązując pacjentów do uzyskania urządzeń zastępczych przez lata lub dekady po wszczepieniu. Istnieje kilka ważnych możliwości i przeszkód, aby zastąpienie ICD było bardziej deliberatywnym procesem.
Po pierwsze, dane kliniczne dotyczące pacjentów zgłaszających się do wymiany ICD muszą zostać gruntownie przeszacowane. Przez średnio 5 lat z ICD zdrowie pacjentów mogło ewoluować w sposób, który powinien wpływać na decyzje dotyczące wymiany. Należy wziąć pod uwagę informacje dotyczące postępujących zaburzeń sercowo-naczyniowych i zaburzeń sercowo-naczyniowych, w tym istotnych współistniejących stanów, o których wiadomo, że łagodzą korzyści terapii ICD, takie jak choroba nerek. Wytyczne dotyczące początkowej implantacji ICD wskazują, że od pacjentów oczekuje się, że przeżyją co najmniej rok z odpowiednią jakością życia, i taką samą ocenę, powinny mieć kluczowe znaczenie dla sformułowania zaleceń dotyczących wymiany. I odwrotnie, w niektórych przypadkach funkcja skurczowa komorowa może się tak radykalnie poprawić, że pacjent nie może już być narażony na zwiększone ryzyko nagłej śmierci. W takich przypadkach zastąpienie ICD prewencji pierwotnej może nie być konieczne, szczególnie, jeśli ICD pacjenta nie dostarczyło odpowiedniej terapii dla tachyarytmii komorowej.
Po drugie, doświadczenia pacjentów żyjących z ich urządzeniami mogą wpływać na ich poglądy na temat wymiany. Pacjenci przystępują do początkowej implantacji ICD z bardzo zmiennym zrozumieniem i oczekiwaniami dotyczącymi życia z urządzeniem. Jednak wielu pacjentów będzie miało powikłania leczenia urządzeniem, w tym niestosowne wstrząsy, a sama wymiana ICD naraża pacjentów na 5% ryzyko poważnych komplikacji.3 Po kilku latach życia z ICD pacjenci mogą rozsądnie oczekiwać, że uwzględnią te doświadczenia przy ocenie przyszłej terapii.
Po trzecie, u wielu pacjentów zmiany w wartościach i preferencjach od czasu pierwszej implantacji mogą zmienić równowagę między ryzykiem i korzyściami terapii za pomocą urządzenia
[więcej w: ile trwają studia lekarskie na włosy, zespół abstynencyjny leczenie domowe, ile trwają studia lekarskie ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas na zmianę – nowe podejście do wymiany ICD”

 1. Lord Pistachio Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 2. Bartłomiej Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: cellulit[...]

 3. Jadwiga Says:

  Uprawiam delikatnie sport

 4. Natan Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do tabletki przeciwstarzeniu[...]

 5. Oliwier Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

Powiązane tematy z artykułem: ile trwają studia lekarskie zalecenia po operacji żylaków zespół abstynencyjny leczenie domowe