olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile AD 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ogólny stosunek szybkości wulkanizowania wlewu dawcy-kału wynosił 3,05 w porównaniu z samą wankomycyną (99,9% przedział ufności [CI], 1,08 do 290,05) i 4,05 w porównaniu z wankomycyną z płukaniem jelita (99,9% CI, 1,21 do 290,12). Mediana czasu do wystąpienia nawrotu wynosiła 23 dni (zakres od 13 do 43) po rozpoczęciu wankomycyny w monoterapii i 25 dni (zakres od 18 do 70) po rozpoczęciu wankomycyny po płukaniu jelita. Pięć tygodni po rozpoczęciu leczenia wystąpił nawrót zakażenia u z 16 pacjentów (6%) w grupie leczonej wlewem, 8 z 13 (62%) w grupie leczonej wankomycyną iu 7 z 13 (54%) w grupie otrzymującej wankomycynę z płukaniem jelita.
Czternastu pacjentów, którzy zostali wyleczeni, zgłosiło biegunkę w trakcie obserwacji; epizody te były krótkie i samoograniczone u 10 pacjentów. Trzej pacjenci mieli wcześniejszą częstość defekacji co najmniej trzech stolców na dzień, częstotliwość, która była znacznie zwiększona podczas epizodów z infekcją C. difficile i powróciła do normy po infuzji kału dawcy. U tych pacjentów testy toksyny były wielokrotnie negatywne i nie było klinicznych podejrzeń o nawrót. Jeden pacjent w grupie wyłącznie wankomycyny wykazywał uporczywą biegunkę, z wielokrotnie ujemnymi testami toksyn; ten pacjent został uznany za osobę, u której wystąpiła odpowiedź, chociaż wystąpiło kliniczne podejrzenie wznowy.
Osiemnastu pacjentów, u których wystąpił nawrót po początkowym leczeniu antybiotykami, otrzymało infuzje z kałem z kałem; z tych pacjentów wyleczono 15 (83%). Jedenaście pacjentów zostało wyleczonych po jednym wlewie z kałem, a 4 pacjentów zostało wyleczonych po drugiej infuzji.
Zdarzenia niepożądane
Tabela 2. Tabela 2. Zdarzenia niepożądane u 16 pacjentów w grupie Infusion. Pełny opis zdarzeń niepożądanych znajduje się w Dodatku Uzupełniającym. Natychmiast po wlewie z kałem, większość pacjentów (94%) miało biegunkę. Ponadto zgłaszano skurcze (31%) i odbijanie (19%) (Tabela 2). U wszystkich pacjentów objawy te ustąpiły w ciągu 3 godzin. W trakcie obserwacji trzech pacjentów leczonych kałem dawcy (19%) miało zaparcia. Nie zgłoszono żadnych innych zdarzeń niepożądanych związanych z leczeniem badanym. Śmierć jednego pacjenta z ciężką niewydolnością serca i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc w grupie leczonej wyłącznie wankomycyną została uznana za niezwiązaną z badanym lekiem.
Fecal Microbiota
Rycina 3. Rycina 3. Różnorodność mikrobiota u pacjentów przed i po infuzji kałem dawcy, w porównaniu z różnorodnością u zdrowych dawców. Różnorodność mikroflory wyrażana jest jako Wzajemny Wskaźnik Simpsona dla różnorodności próbek kału uzyskanych od dziewięciu pacjentów przed i 14 dni po pierwszej infuzji kału dawcy, w porównaniu z ich dawcami
[hasła pokrewne: prywatny gabinet psychologiczny, elvita jaworzno rejestracja, badanie ana cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Infuzja dwunastnicy kałem dawcy w przypadku nawracającego zakażenia Clostridium difficile AD 6”

 1. Damian Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 2. Wooden Man Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Stomatolog – gabinet dentystyczny[...]

 3. Marta Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

 4. Springheel Jack Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Pogotowie stomatologiczne gliwice[...]

 5. Gaja Says:

  Nie bardzo zrozumialem zasade tego

Powiązane tematy z artykułem: badanie ana cena elvita jaworzno rejestracja prywatny gabinet psychologiczny