olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Łagodzenie cierpienia 101 – Pain Relief w Stanach Zjednoczonych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Obecnie podejście często polega na odmowie i unikaniu. Zamiast tego, lekarze, członkowie rodziny, pracodawcy i przyjaciele muszą koniecznie polegać na zdolności osoby do wyrażania swojego subiektywnego odczuwania bólu i nauczyć się ufać temu wyrażeniu, a system medyczny musi nadać tym wyrażeniom wiarygodność i starać się na nie odpowiedzieć w sposób uczciwy. i skutecznie. W celu ukierunkowania opracowywania zaleceń dotyczących problemu bólu związanego ze zdrowiem publicznym, komitet IOM ustanowił kilka podstawowych zasad (patrz: łagodzenie bólu w Ameryce: podstawowe zasady przewodnie komisji IOM). Jednym z nich jest znaczenie edukacji w ułatwianiu niezbędnej transformacji kulturowej. Obecne inicjatywy amerykańskie są ograniczone, a wiele okręgów wyborczych będzie musiało zostać obsłużonych, jeśli mamy poczynić postępy. Zmiana musi zaczynać się od edukacji osoby, która cierpi – a uznanie, że przekonania osoby o bólu (w tym obawy dotyczące omawiania go z klinicystami) mogą znacząco wpłynąć na wynik. Doświadczenie można poprawić, jeśli pacjenci są wykształceni w zakresie bólu i jego konsekwencji oraz mogą odgrywać bardziej aktywną rolę w radzeniu sobie z własnym bólem.
Wzmacniający efekt edukacji publicznej jest widoczny w kampaniach dotyczących bólu krzyża w Australii, Szkocji, Norwegii i Kanadzie. Edukacja społeczna oparta na faktach również wprowadziła wyraźną różnicę w innych obszarach zdrowia, zmieniając zachowania związane z używaniem tytoniu, rakiem i chorobą Alzheimera. Wdrażanie podobnych strategii przekazywania komunikatów zdrowotnych społeczeństwu może poszerzyć naszą wiedzę o tym, jak skutecznie radzić sobie z powszechnymi przyczynami bólu, określać publiczne oczekiwania dotyczące dostępnych zasobów oraz zapewniać wskazówki dotyczące metod leczenia, których należy szukać lub których należy unikać. Takie informacje są przydatne dla pacjentów i ich rodzin, przyjaciół, pracodawców i społeczności.
Głównym wyzwaniem jest ograniczona edukacja, jaką amerykańscy studenci medycyny i lekarze otrzymują na temat bólu. Podczas pierwszego Narodowego Szczytu Medycyny Bólu w 2009 r. 30 organizacji lekarzy stwierdziło, że szkolenie w zakresie leczenia bólu było słabe i nie prowadziło do kompetencji. Takie niedobory szkoleniowe przenikają praktycznie każdą specjalność medyczną, ale są najbardziej zaskakujące w takich dziedzinach, jak onkologia, ponieważ leczenie bólu powinno być ważną częścią opieki nad rakiem.
To ograniczenie edukacyjne jest widoczne na wczesnym etapie szkolenia, co ilustruje ankieta przeprowadzona wśród 117 szkół medycznych. Niektóre z nich zgłosiły w swoim programie nauczania tylko kilka sesji edukacyjnych dotyczących bólu. Niedobór przenosi się na edukację zawodową: połowa lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej twierdzi, że czuje się tylko nieco przygotowana , by doradzać pacjentom w kwestii bólu, a 27% uważa, że jest trochę nieprzygotowana lub bardzo nieprzygotowana . Te niedociągnięcia nie wydają się złagodzić podczas pobytu w szpitalu. lub ćwiczyć.
Biorąc pod uwagę przewlekły ból, nie jest realistyczne ani pożądane, aby odejść od leczenia bólu wyłącznie specjalistom od bólu. W kraju jest ich mniej niż 4000, a zasięg geograficzny jest ograniczony. Najlepiej byłoby, gdyby lekarze podstawowej opieki zdrowotnej koordynowali zarządzanie bólem, ale takiej zmiany nie można osiągnąć bez znaczącej poprawy w zakresie edukacji i szkoleń
[przypisy: wideodermatoskopia, prywatny gabinet psychologiczny, badania z krwi na nerki ]

Tags: , ,

No Responses to “Łagodzenie cierpienia 101 – Pain Relief w Stanach Zjednoczonych ad”

  1. Flakes Says:

    Moja sąsiadka właśnie ma duże zwyrodnienia

  2. Captain Peroxide Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do zdrowie online[...]

  3. Hanna Says:

    A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

Powiązane tematy z artykułem: badania z krwi na nerki prywatny gabinet psychologiczny wideodermatoskopia