olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Łagodzenie cierpienia 101 – Pain Relief w Stanach Zjednoczonych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wielkość bólu w Stanach Zjednoczonych jest zdumiewająca. Ponad 116 milionów Amerykanów cierpi z powodu bólu od tygodni do lat. Całkowite koszty finansowe tej epidemii wynoszą 560 miliardów dolarów do 635 miliardów dolarów rocznie, według Reliance Pain in America, z niedawnego sprawozdania komitetu Instytutu Medycyny (IOM), z którym współpracowaliśmy. Dane te nie obejmują bólu u dzieci i osób przebywających w ośrodkach opieki długoterminowej, w wojsku lub w więzieniu. Roczne wydatki USA związane z bólem (w tym bezpośrednie koszty medyczne i utracone płace) są wyższe niż w przypadku raka, chorób serca i cukrzycy łącznie. Obejmują one prawie 100 miliardów dolarów rocznie z budżetów państwowych i federalnych. Lecz leczenie objęte tymi wydatkami nie w pełni łagodzi bólu Amerykanów. Rzeczywiście, nasza komisja przeanalizowała dowody naukowe i kliniczne, przeprowadziła publiczne warsztaty, otrzymała zeznania od ponad 2000 Amerykanów, zleciła przegląd ciężaru ekonomicznego bólu i doszła do wniosku, że łagodzenie ostrego i przewlekłego bólu jest poważnym problemem przeoczonym w Stanach Zjednoczonych. Główną przeszkodą dla ulgi jest ograniczony dostęp pacjentów do klinicystów, którzy posiadają wiedzę na temat ostrych i przewlekłych bólów – częściowo z powodu rozpowszechnienia przestarzałej lub nienaukowej wiedzy i postaw na temat bólu. Zasadnicze różnice poglądów na temat bólu i jego leczenia przenikają do zawodu lekarza. Niektórzy lekarze przepisują leki, w tym opioidy, podczas gdy inni odmawiają ich przepisywania z obawy przed naruszeniem przepisów lokalnych lub stanowych. Ponad 65% mieszkańców domów spokojnej starości zgłasza niedostatecznie leczony ból, co sugeruje, że wpływ nieskutecznego leczenia bólu może gwałtownie wzrosnąć w miarę starzenia się populacji. Decyzje dotyczące opieki medycznej mają również wpływ na zakres ubezpieczenia, który może być preferowany w przypadku zastrzyków, infuzji, procedur i operacji w zakresie fizykoterapii, rehabilitacji lub innych bardziej kompleksowych metod kontroli bólu, które mogą przynieść większe korzyści pacjentom. Na skierowanie pacjentów przez lekarzy do innych pracowników służby zdrowia, w tym pielęgniarek, kręgarzy i lekarzy medycyny komplementarnej, a także chęci pacjentów do poszukiwania takiej opieki, mogą mieć wpływ uprzedzenia, niejasne dane i dostępność opieki. Niestety, wielu ludzi z przewlekłym bólem postrzega lekarzy jako biednych słuchaczy .
Różnice w oczekiwaniach i wynikach związanych z genetyką, wiekiem, rasą i płcią, a także obyczaje społeczne i kulturowe wpływają na podejście ludzi do łagodzenia bólu. Wiele osób z przewlekłym bólem po prostu nie wie, gdzie szukać pomocy, a kiedy szukają pomocy, mogą stać się sfrustrowani, rozczarowani lub rozgniewani z powodu swoich ograniczonych efektów lub odczuwalnej niewrażliwości praktyków. Postrzeganie bólu może zostać wzmocnione lub zniszczone przez reakcje krewnych i przyjaciół, które rozciągają się od współczucia do porady, aby po prostu wyssać . Często początkowo wspierająca społeczność staje się nietolerancyjna lub nieuważna, ponieważ ból utrzymuje się, co prowadzi do wielu osób z przewlekłym bólem. poddać się, powodując depresję.
Biorąc pod uwagę te i inne czynniki, nasza komisja doszła do wniosku, że usunięcie niedopasowania między wiedzą o pielęgnacji bólu i jej stosowaniu będzie wymagać kulturowej transformacji w sposobie, w jaki lekarze i opinia publiczna odczuwają ból i leczenie.
[patrz też: aparat słuchowy dofinansowanie, badanie ana cena, zalecenia po operacji żylaków ]

Tags: , ,

No Responses to “Łagodzenie cierpienia 101 – Pain Relief w Stanach Zjednoczonych”

  1. Marianna Says:

    mam problem ze skaczącym ciśnieniem,

  2. Sexual Chocolate Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: serum do włosów[...]

  3. Ewa Says:

    Sporo informacji ale ciezko sie to czyta

Powiązane tematy z artykułem: aparat słuchowy dofinansowanie badanie ana cena zalecenia po operacji żylaków