olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Leczenie apalutamidem i przeżycie bez przerzutów w raku prostaty

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Apalutamid, konkurencyjny inhibitor receptora androgenowego, jest rozwijany w leczeniu raka prostaty. Oceniliśmy skuteczność apalutamidu u mężczyzn z nierozpornym na kastrację opornym rakiem prostaty, którzy byli narażeni na wysokie ryzyko rozwoju przerzutów. Metody
Przeprowadziliśmy podwójnie ślepe, kontrolowane placebo, badanie fazy trzeciej z udziałem mężczyzn z nierozpornym na kastrację opornym rakiem prostaty i podwojeniem antygenu specyficznego dla prostaty trwającego 10 miesięcy lub krócej. Pacjenci zostali losowo przydzieleni, w stosunku 2: 1, do otrzymywania apalutamidu (240 mg na dobę) lub placebo. Wszyscy pacjenci nadal otrzymywali terapię deprywacji androgenów. Pierwszorzędowym punktem końcowym było przeżycie wolne od przerzutów, które zdefiniowano jako czas od randomizacji do pierwszego wykrycia odległych przerzutów w obrazowaniu lub śmierci.
Wyniki
W sumie 1207 mężczyzn przeszło randomizację (806 do grupy apalutamidowej i 401 do grupy placebo). W planowanej pierwotnej analizie, która została przeprowadzona po wystąpieniu 378 zdarzeń, przeżycie bez obecności przerzutów wynosiło 40,5 miesiąca w grupie otrzymującej apalutamid w porównaniu z 16,2 miesiąca w grupie placebo (współczynnik ryzyka przerzutów lub zgonów, 0,28, 95% przedział ufności [Cl], 0,23 do 0,35; P <0,001). Czas do wystąpienia objawowego postępu był znacznie dłuższy w przypadku stosowania apalutamidu niż w przypadku placebo (współczynnik ryzyka, 0,45, 95% CI, 0,32 do 0,63, p <0,001). Częstość zdarzeń niepożądanych prowadzących do przerwania schematu badań wyniosła 10,6% w grupie otrzymującej apalutamid i 7,0% w grupie placebo. Następujące działania niepożądane występowały z większą częstością w przypadku apalutamidu niż w przypadku placebo: wysypka (23,8% w porównaniu z 5,5%), niedoczynność tarczycy (8,1% w porównaniu z 2,0%) i złamanie (11,7% w porównaniu z 6,5%).
Wnioski
Wśród mężczyzn z nierozpornym na kastrację opornym rakiem prostaty czas przeżycia wolnego od przerzutów i czas do progresji były znacznie dłuższe w przypadku apalutamidu niż w przypadku placebo. (Finansowane przez Janssen Research and Development; numer SPARTAN ClinicalTrials.gov, NCT01946204.)
DARMOWE SZYBKIE PODEJŚCIE WIDEO
Apalutamid do przeżycia bez przerzutów w raku prostaty
02:11
[więcej w: forum kulturystyczne, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitacja domowa warszawa ]

Tags: , ,

No Responses to “Leczenie apalutamidem i przeżycie bez przerzutów w raku prostaty”

  1. Sugar Man Says:

    Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

  2. Roadblock Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dobry ortodonta kraków[...]

  3. Antonina Says:

    Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyczne rehabilitacja domowa warszawa zabiegi ambulatoryjne