olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Osiągnięcie odpowiedzialnej opieki – “Nie chodzi o rower”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W swoim pamiętniku Nie chodzi o rower: moja podróż do życia , siedmiokrotny mistrz Tour de France, Lance Armstrong, twierdzi, że wygranie największego na świecie wyścigu rowerowego nie zależy od ostatecznej analizy wyrafinowanych rowerów1. Chociaż zaawansowany sprzęt jest bardzo ważny Zwycięstwo zależy bardziej od umiejętności jazdy, kondycji fizycznej i wysiłku w wyścigu. Odpowiedzialne organizacje opiekuńcze (ACO) są rowerami nowoczesnej reformy systemu opieki zdrowotnej, przyciągając znaczną uwagę jako obiecujące pojazdy służące lepszej opiece, lepszemu zdrowiu populacji i niższym kosztom2. Rzeczywiście, argumentowaliśmy, że organizacje świadczące opiekę zdrowotną potrzebują nowych modeli płatności3. jak ACO, aby poprawić swoją wydajność. Jednak sukces ACO – zdefiniowany przez podmioty świadczące opiekę zdrowotną, prywatnych płatników, a obecnie Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) – będzie zależeć od tego, czy mogą one włączyć i utrzymać organizacje świadczące opiekę (analogi sportowców) do poprawić swoją podstawową wydajność.
Jeśli ACO byłby rowerem, jego koła, szprychy i koła zębate byłyby kryteriami stosowanymi przez płatników, takich jak Medicare, w celu określenia uprawnień usługodawców, metod stosowanych do przydzielania pacjentów do danego ACO oraz sposobu, w jaki obliczane są premie finansowe . Te i inne kluczowe kwestie operacyjne są ważne i odpowiednio przyciągnęły dokładną kontrolę w ubiegłym roku. Jednak sukces ACO – podobnie jak przydatność rowerów – zależy od tego, czy mogą zmusić i zmotywować zawodników, którzy je prowadzą, w celu poprawy ich osiągów. Nie chodzi tylko o rower.
Tak jak umiejętności jeździeckie, kondycja fizyczna i wysiłek w biegu są kluczowe dla wygrywających wyścigów, organizacje zajmujące się opieką nad chorymi będą musiały zbudować w dużej mierze nowy zestaw podstawowych kompetencji, aby zapewnić odpowiedzialną opiekę o wysokiej wartości. O ile nie przywiązuje się dużej wagi do tych kompetencji, organizacje spełniające definicję administracyjną i operacyjną ACO nie osiągną jednak swojego potencjału.
Udoskonalenia, do których osiągnięcia dążą ACO i inne nowe modele opieki będą wymagały jasnej wizji, jak wygląda optymalna opieka z punktu widzenia pacjenta. Wizja ta musi być następnie zoperacjonalizowana przez pacjentów i klinicystów w całym spektrum opieki we wspólnym projektowaniu wielu procesów opieki skoncentrowanych na pacjencie, lub planów opieki dla poszczególnych pacjentów w oparciu o najlepsze dostępne dowody, okoliczności pacjentów i inne czynniki. Te procesy opieki – obejmujące określone kroki, które muszą być konsekwentnie przestrzegane, gdy pacjenci przechodzą na przykład określony rodzaj zabiegu chirurgicznego lub przechodzą z jednego miejsca opieki do drugiego – powinny być wygodne, skuteczne i niezawodne.
Procesy opiekuńcze będą musiały być oparte na najlepszych dostępnych dowodach dotyczących tego, która opieka jest najskuteczniejsza dla pacjentów, u których znajdują się ustawienia. Dla wygody pacjentów i przystępności procesy opieki będą musiały być zarządzane o wiele wydajniej niż zwykle w amerykańskim systemie opieki zdrowotnej. Będzie to wymagać rozwoju i rozsądnego korzystania z systemów zarządzania procesami biznesowymi i oprogramowania specyficznych dla służby zdrowia w celu wspierania opieki nad poszczególnymi pacjentami i całymi populacjami.
Procesy opieki będą musiały być dostosowane do potrzeb i preferencji poszczególnych pacjentów
[hasła pokrewne: wyszukiwarka leków w aptekach, aparat słuchowy dofinansowanie, badania z krwi na nerki ]

Tags: , ,

No Responses to “Osiągnięcie odpowiedzialnej opieki – “Nie chodzi o rower””

 1. Bowie Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta warszawa żoliborz[...]

 2. Tola Says:

  Nie da się lekceważyć nietolerancji bo boli brzuch

 3. Antoni Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do peruki[...]

 4. Crazy Eights Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

Powiązane tematy z artykułem: aparat słuchowy dofinansowanie badania z krwi na nerki wyszukiwarka leków w aptekach