olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Wpływ reform gospodarczych na wzrost dzieci na obszarach miejskich i wiejskich w Chinach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chińskie reformy gospodarcze funkcjonują od prawie dwóch dziesięcioleci. Po raz pierwszy zainicjowane na obszarach wiejskich w 1978 r., Reformy zostały wdrożone w całym kraju w celu przekształcenia gospodarki w system wolnorynkowy. Ogólne sukcesy tych reform w zwiększaniu produktu narodowego brutto, średniego dochodu i wydatków osobistych są powszechnie uznawane i powszechnie chwalone.1,2 Jednak w przeciwieństwie do bogactwa statystyk gospodarczych i usługowych, istnieje niewielka ilość informacji na temat wpływ reform na zdrowie i żywienie. Mimo że przeprowadzono szereg dużych przekrojowych badań dotyczących rozwoju dzieci w Chinach, nie połączono ich ze sobą w celu dostarczenia informacji na temat wzorców i trendów wzrostu dziecka w kontekście reform gospodarczych. Chiński system nadzoru żywieniowego powstał w 1988 roku w celu zbierania, syntezy i analizy informacji o wartościach odżywczych dla krajowych twórców polityki, 3,4 umożliwiając, po raz pierwszy w Chinach, wyniki badań żywieniowych przeprowadzanych przez różne agencje rządowe i organizacje w różnych momentach, które należy zebrać i zebrać w kompatybilne zbiory danych, aby udokumentować sytuację żywieniową i jej ewolucję. Wykorzystaliśmy te dane do opisania tendencji we wzorcach wzrostu chińskich dzieci podczas reform gospodarczych. Skupiliśmy się w szczególności na rozbieżności między trendami wzrostu na obszarach wiejskich i miejskich, ponieważ zmniejszenie luki w warunkach życia między tymi dwoma obszarami było często deklarowanym celem planowania i polityki rządu od 1949 r.
Metody
Źródła danych
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka pięciu badań nad wzrostem dzieci w Chinach w latach 1975-1992. W latach 1975-1992 przeprowadzono w Chinach pięć zakrojonych na szeroką skalę badań na temat wzrostu dzieci, które są istotne dla naszego badania (tabela 1). Ankiety na temat obszarów wiejskich w dwóch dziewięciu miastach i Periurban z danymi porównawczymi zostały przeprowadzone w 1975 i 1985 roku przez Capital Institute of Pediatrics i Ministry of Health. 7-9 Mierzyli oni wszystkie dzieci na losowo wybranych ulicach dziewięciu miast – Pekinie, Harbin, Xian, Szanghaj, Wuhan, Nanjing, Guangzhou, Fuzhou i Kunming – i okoliczne miasteczka wiejskie.
Trzy ankiety, ankieta na temat wzrostu dzieci w dziewięciu prowincjach w 1987 r., Badanie pilotażowe z siedmioletniej inspekcji żywienia prowincji oraz ankieta przeprowadzona przez krajowe biuro statystyczne w 1992 r. Zawierały porównywalne dane dla pięciu prowincji (Guangdong, Heilongjiang, Ningxia-Hui, Syczuan i Zhejiang), obejmujących okres od 1987 do 1992.3,8,10-12 Ankiety z 1987, 1990 i 1992 roku obejmowały dane odpowiednio w 9, 7 i 29 prowincjach lub miastach. Te wieloetapowe ankiety mierzyły wszystkie dzieci w przypadkowych skupiskach ulic lub wiosek. Indyjskie prowincjonalne i miejskie próbki były proporcjonalne do rozmiarów reprezentowanych populacji. Tabela zawiera dodatkowe informacje na temat ankiet.
Geograficznie, pięć badań obejmuje najbardziej zaludnione regiony z północy na południe Chin, a dane są porównywalne w dwóch okresach, ale nie między nimi. Oprócz projektów pobierania próbek z badań, główne różnice to większy rozmiar obszarów miejskich i bardziej podmiejski charakter obszarów wiejskich we wcześniejszym okresie, w przeciwieństwie do bardziej reprezentatywnych próbek w późniejszym okresie.
Pomiary wzrostu dziecka
Wysokość dla wieku została wykorzystana do oceny wzrostu
[patrz też: zalecenia po operacji żylaków, kulturystyka forum, zabiegi ambulatoryjne ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ reform gospodarczych na wzrost dzieci na obszarach miejskich i wiejskich w Chinach”

 1. Tadeusz Says:

  Nie ma co się bać

 2. Janina Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odszkodowania za błędy medyczne[...]

 3. Ludwik Says:

  Koncerny farmaceutyczne preferuja syntetyczne wynalazki

 4. Junkyard Dog Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do chirurgia plastyczna[...]

 5. Róża Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

Powiązane tematy z artykułem: kulturystyka forum zabiegi ambulatoryjne zalecenia po operacji żylaków