olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Wyniki po angiografii z wodorowęglanem sodu i acetylocysteiną

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dożylne wodorowęglan sodu i doustna acetylocysteina są szeroko stosowane w celu zapobiegania ostrym uszkodzeniom nerek i związanym z tym niekorzystnym wynikom po koronarografii bez ostatecznych dowodów na ich skuteczność. Metody
Przy użyciu modelu czynnikowego 2 na 2 losowo przydzielono 5177 pacjentów z wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań nerkowych, u których zaplanowano wykonanie angiografii, aby otrzymać dożylnie 1,26% wodorowęglanu sodu lub dożylnie 0,9% roztworu chlorku sodu i 5 dni doustnej acetylocysteiny lub doustnego placebo; z tych pacjentów 4993 włączono do zmodyfikowanej analizy zamiaru leczenia. Pierwszorzędowym punktem końcowym był zgon, potrzeba dializy lub utrzymujący się wzrost o co najmniej 50% w stosunku do wartości wyjściowej poziomu kreatyniny w surowicy po 90 dniach. Ostry uraz nerek związany z kontrastem był drugorzędowym punktem końcowym.
Wyniki
Sponsor zatrzymał proces po wcześniejszej wstępnej analizie. Nie było interakcji między wodorowęglanem sodu a acetylocysteiną w stosunku do pierwotnego punktu końcowego (P = 0,33). Pierwotny punkt końcowy wystąpił u 110 z 2511 pacjentów (4,4%) w grupie wodorowęglanu sodu w porównaniu do 116 z 2482 (4,7%) w grupie chlorku sodu (iloraz szans, 0,93, przedział ufności 95% [CI], 0,72 do 1,22; P = 0,62) i 114 z 2495 pacjentów (4,6%) w grupie acetylocysteinowej w porównaniu do 112 z 2498 (4,5%) w grupie placebo (iloraz szans, 1,02; 95% CI, 0,78 do 1,33; 0,88). Nie stwierdzono istotnych różnic między grupami w częstości ostrych uszkodzeń nerek związanych z kontrastem.
Wnioski
Wśród pacjentów z wysokim ryzykiem powikłań nerkowych poddawanych angiografii nie było korzyści z podawania dożylnego wodorowęglanu sodu przez dożylny chlorowodorek lub doustną acetylocysteinę w porównaniu z placebo w celu zapobiegania śmierci, konieczności dializy lub uporczywego spadku czynności nerek po 90 dniach lub w zapobieganiu ostrym uszkodzeniom nerek związanym z kontrastem. (Finansowane przez Biuro ds. Badań i Rozwoju Departamentu Weteranów Stanów Zjednoczonych oraz Krajową Radę ds. Badań Zdrowia i Medycznych w Australii, numer PRESERVE ClinicalTrials.gov, NCT01467466.)
[przypisy: aparat słuchowy dofinansowanie, rehabilitacja domowa warszawa, oddział dzienny psychiatryczny ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyniki po angiografii z wodorowęglanem sodu i acetylocysteiną”

 1. Alexander Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

 2. Michalina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do rehabilitacja dzieci Białystok[...]

 3. Midnight Rambler Says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

 4. Mr. Fabulous Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: neurolog[...]

 5. Prometheus Says:

  Tak więc jest jednak coś, jakaś alternatywa dla takich osób

 6. Milena Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: medycyna naturalna[...]

 7. Jacek Says:

  może i was dotyczy podobny problem

Powiązane tematy z artykułem: aparat słuchowy dofinansowanie oddział dzienny psychiatryczny rehabilitacja domowa warszawa