olejek kokosowy oraz inne sposoby na włosy
Olejek kokosowy, arganowy, lniany, moringa, jojoba…

Zbalansowane krystaloidy w porównaniu z solą fizjologiczną u dorosłych nie będących krytycznie chorymi

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Porównawcze efekty kliniczne zbalansowanych krystaloidów i soli fizjologicznej są niepewne, szczególnie u pacjentów nieotwartych chorych leczonych poza oddziałem intensywnej terapii (OIOM). Metody
Przeprowadziliśmy jednocentryczne, pragmatyczne, wieloprzekrojowe badanie porównujące zbilansowane krystaloidy (roztwór Ringera z mleczanem lub Laserem A z osocza) z solą fizjologiczną u dorosłych, którzy byli leczeni za pomocą dożylnych krystaloidów w oddziale ratunkowym, a następnie hospitalizowani poza oddziałem intensywnej terapii. Rodzaj krystaloidu, który był podawany w oddziale ratunkowym, przypisano każdemu pacjentowi na podstawie miesiąca kalendarzowego, przy czym cały cykl awaryjny przekraczał zrównoważone krystaloidy i roztwór soli miesięcznie podczas 16-miesięcznego badania. Pierwszorzędowym wynikiem były dni wolne od hospitalizacji (dni żywe po wypisaniu przed 28 dniem). Drugorzędne wyniki obejmowały ciężkie niewydolności nerek w ciągu 30 dni – zgon z dowolnej przyczyny, nową terapię nerkozastępczą lub uporczywe zaburzenie czynności nerek (zdefiniowane jako podniesienie poziomu kreatyniny do .200% wartości wyjściowej) – wszystkie ocenzurowane w szpitalu rozładowania lub 30 dni, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Wyniki
Do badania zakwalifikowano 13,347 pacjentów, z medianą objętości krystalofanu w oddziale ratunkowym 1079 ml i 88,3% pacjentów otrzymujących wyłącznie przypisany krystaloid. Liczba dni wolnych od hospitalizacji nie różniła się między zrównoważonymi krystaloidami i grupami solnymi (mediana, 25 dni w każdej grupie, skorygowany iloraz szans ze zrównoważonymi krystaloidami, 0,98, 95% przedział ufności [CI], 0,92 do 1,04; P = 0,41). Zrównoważone krystaloidy powodowały mniejszą częstość poważnych zdarzeń niepożądanych nerek w ciągu 30 dni niż roztwór soli fizjologicznej (4,7% w porównaniu z 5,6%, skorygowany iloraz szans, 0,82, 95% CI, 0,70 do 0,95, P = 0,01).
Wnioski
Wśród osób dorosłych nie leczonych krytycznie leczonych płynami dożylnymi w oddziale ratunkowym, nie było różnicy w dni wolne od hospitalizacji pomiędzy leczeniem za pomocą zrównoważonych krystaloidów a leczeniem solą fizjologiczną. (Finansowane przez Vanderbilt Institute for Clinical and Translational Research i inne; SALT-ED ClinicalTrials.gov number, NCT02614040.)
DARMOWE SZYBKIE PODEJŚCIE WIDEO
Porównanie kryształów krystalicznych i soli fizjologicznej z niekrytycznym III
02:12
[podobne: badanie ana cena, jak zrobić mydło glicerynowe, cyklopiroksolamina ]

Tags: , ,

No Responses to “Zbalansowane krystaloidy w porównaniu z solą fizjologiczną u dorosłych nie będących krytycznie chorymi”

 1. Disco Potato Says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 2. Gustaw Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta bielsko biała[...]

 3. Roadblock Says:

  Dwa miesiące temu miałam zapalenie oskrzeli.

 4. Slow Trot Says:

  [..] Cytowany fragment: olejek moringa[...]

 5. Kitchen Says:

  owoce kolcowoju spożywane bez zastanowienia mogą prędzej zaszkodzić niż poprawić zdrowie

Powiązane tematy z artykułem: badanie ana cena cyklopiroksolamina jak zrobić mydło glicerynowe